Як вибрати оливкову олію?

Как выбрать оливковое масло

Для того, щоб вибрати найкращу оливкову олію високої якості, необхідно навчитися правильно читати етикетку. Звертати увагу на країну-виробника, термін придатності та кислотність. У чому користь оливкової олії, на що потрібно звернути увагу при покупці та як не придбати підробку?

Користь оливкової олії

Користь оливкової олії в унікальному балансі жирів. Вона містить зовсім небагато насичених і 65-80% мононенасичених жирів. Вживання такого масла успішно допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань, а також суттєво покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Калорійність оливкової олії приблизно 125 ккал в одній столовій ложці.

Читайте также: Як вибрати якісну червону ікру

Виробники оливкової олії

Лідером із виробництва оливкової олії є Італія. Але крім Італії, якісну оливкову олію виробляють у Греції, Іспанії, Франції, Туреччині, Тунісі, Ізраїлі та на Кіпрі. Не відстають від них і новачки на ринку — Австралія, Чилі та США, які також вирощують оливки та виробляють олію відмінної якості.

olivkovoe

Як розібратися у видах олії? На перший погляд здається, що все тут заплутано та складно, але насправді логічно зрозуміло та легко.

Яка оливкова олія краща?

Перше, що необхідно знати для того, щоб визначитися, яка олія найкраща, це те, що всі оливкові олії діляться на такі види:

  • натуральна (virgin)
  • очищена (refined)
  • макухова (pomace).

Найкраще масло, яке стоїть на чолі всієї цієї ієрархії, це оливкова олія категорії extra virgin (ісп.), extra vergine (італ.), extra vierge (фр.), extra virgin (англ.), EVOO. Вона отримана за допомогою віджиму оливок лише механічним шляхом без застосування будь-яких добавок. У такої олії досконалий аромат і смак.

Додатково найкраща з олій категорії extra virgin — марочна оливкова олія — маркується D.O.P – denominacion de origen protegida. Це найдорожче та ексклюзивне масло, яке цінується гурманами і виробляється за найвищими технологіями, постійно піддаючись перевірці якості.

Олія virgin (vergine, vierge) — це теж натуральна якісна олія, але тільки виробляється вона з оливок не такої високої якості і за менш суворими стандартами. Крім того, смак у неї не такий яскраво виражений.

Читайте также: Бальзамічний оцет. Історія + рецепт приготування в домашніх умовах

Очищене рафіноване масло refined вже не є таким корисним, воно не має свого яскравого смаку та аромату, але воно недороге і, найголовніше, його сміливо можна використовувати для смаження, не боючись утворення канцерогенів.

Якщо в масло refined додають від 5 до 20% олії extra virgin, то таку оливкову олію називають pure olive oil, або olive oil.

А легка освітлена рафінована оливкова олія зветься light olive oil. І вона відмінно підходить для смаження та приготування страв у фритюрі. Крім того, таку олію можна використовувати кілька разів без шкоди для здоров’я.

Олія pomace виробляється з макухи, яка залишається після виготовлення олії першого віджиму. Додатково до нього додається невелика кількість олії virgin, щоб смак і колір став більш вираженим. Ця олія добре підходить для приготування гарячих страв.

Основний показник якості оливкової олії – його кислотність. Тобто вміст олеїнової кислоти в 100 г продукту. Кислотність оливкової олії категорії extra virgin не повинна перевищувати 1%, олії virgin – 2%, а олії refined – не більше 1,5%.

olivkovoemaslo

Як вибрати оливкову олію?

  • Колір оливкової олії може бути від світло-жовтого до темно-зеленого кольору.
  • Вивчаючи упаковку, зверніть увагу, що на якісному маслі обов’язково має бути зазначена дата виробництва та місце виробництва, дата розливу та адреса компанії-виробника. Місце виробництва та місце розливу повинні збігатися.
  • Термін зберігання олії не повинен перевищувати 18 місяців від дати виробництва. Тому при покупці вибирайте більш “свіжі” олії.
  • Удома помістіть оливкову олію у холодильник. Якщо через кілька днів у ній з’явиться білий осад (стеарин), то ви придбали справді справжню якісну олію.
  • І не забувайте, що довго зберігати відкриту оливкову олію не рекомендується. Тому щільно закривайте кришку пляшки після використання.

Читайте також рецепти страв з використанням оливкової олії:

Фото: flickr

Leave a Reply